м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

Маркет Підлоги

Основним способом укладання паркетної дошки є плаваюча замкова система, яка дає змогу підлозі перебувати у русі. Саме для цього під час укладання вздовж країв приміщення залишають спеціальні проміжки, які дають можливість вільно розширюватися у будь-якому напрямку під впливом температурних коливань.

Величина температурного проміжку вираховується з розрахунку не менш ніж 1,5 мм на кожен погонний метр розміру підлоги у даному напрямку.

Замкове з’єднання має високу надійність і з часом не втрачає своєї міцності. Воно стійке до коливань температури, вологості і не боїться навантажень.

Основною перевагою такого укладання є можливість ремонтувати зношене покриття, замінюючи окремі дошки без демонтажу всього покриття загалом. Перед безпосереднім укладанням паркетної дошки поверхня основи має мати належний вигляд. Для цього на підлозі формують стяжку, яка вирівнює поверхню. Стяжка може бути як мокрою, так і сухою. Потім поверхню стяжки необхідно очистити від бруду і пилу. Після очищення першим шаром на стяжку укладається плівка гідроізоляції. Рекомендується брати поліетиленову плівку завтовшки 200 мкм або інші спеціальні плівки для гідропароізоляції. Це необхідно для того,
щоб перешкоджати проникненню конденсату у підлогове покриття. Плівку потрібно розподілити смугами по всій поверхні (з накладанням смуг плівки одна на одну приблизно на 20 см) і загорнути на стіну вздовж периметра приміщення приблизно на 5-6 см.

За потреби після шару гідропароізоляції можливе укладання шару теплоізоляції.

Потім безпосередньо укладається паркетна дошка. Рекомендується починати укладання вздовж довшої стіни і не від стіни з дверним прорізом, не забуваючи залишати температурні проміжки між дошками і стінами у приміщенні.
Під час монтажу паркетної дошки необхідно обов’язково дотримуватися всіх вимог щодо температури і вологості у приміщенні. Монтаж краще проводити за температури не нижче +18 градусів і відносної вологості у межах 40-60%.

За потреби, можливе укладання паркетної дошки на систему “тепла підлога”, але тільки у разі суворого дотримання всіх рекомендацій. У цьому разі необхідний шар гідроізоляції. Обов’язково треба звернути увагу на вимогу про товщину паркетної дошки – рекомендується використовувати дошку завтовшки 11-15 мм.
Варто також зазначити нюанси в експлуатації паркетної дошки. Так, чищення паркету необхідно проводити добре вичавленою ганчіркою. Використовуючи пилосос, обов’язково виставляйте щіточку на насадці.

Після укладання паркетної дошки встановлюються плінтуси, але не треба забувати й про температурні проміжки. Інакше щільно притиснуті до стін плінтуси не дадуть можливість покриттю вільно розширюватися, і це може призвести до деформації паркету.

x