Що означає ламінат з фаскою і як вибрати правильно це сучасне покриття для підлоги, спробуємо розібрати технічними характеристиками. Тепер ми маємо можливість придбати ламінат з фаскою, але навіть тут зся в статті. Незважаючи на те, що сам по собі ламінат має багато різновидів, виробники дають вибір ще й за’явилися різні види ламінату. Крім того, ламінат відрізняється видами фасок та їх кількістю. Є колекції ламінату з двосторонньою фаскою та з 4-х сторонньою, сама фаска може бути V-образною та U-образною. Візуально вони відрізняються формою кутів, V образна фаска має гострі кути, які надають суворості та солідності, U образна фаска робить стиль покриття більш м’яким і ніжним, візуально.
Також, як і в звичайному ламінаті, ламінат з фаскою поділяється на класи міцності та зносостійкості. Оскільки, ламінат з фаскою досить складний і дорогий виріб, класи міцності у ламінату з фаскою найвищі, 32, 33 і 34 клас, а зносостійкість AC4, AC5, AC6. За декором, ламінат з фаскою має досить великий вибір кольорів, відтінків та фактур. Ламінат з фаскою буває світлий і темний, під дерево, плитку, шкіру та з пробки. Для світлої кухні, за відгуками, краще підходить світлий ламінат з темнішою фаскою, вибілений дуб. В інтер’єрі житлових приміщень можна використовувати темний ламінат теплих відтінків з фаскою, з малюнком венге або горіх, у вигляді масивної дошки. Для передпокоїв можна вибрати сірий ламінат, на ньому менше буде помітний бруд та пил від взуття. Ламінат з фаскою може бути глянцевим, напівматовим та матовим. У кухні та коридорі краще укласти матовий ламінат з водозахисним шаром, за порадами тих, у кого вже покладено матовий ламінат, стверджують, що це найкращий варіант. Глянцевий або гладкий ламінат з фаскою краще покласти в спальні та залі, там глянець буде помітнішим і прослужить довше. У дитячій кімнаті підлогу можна використовувати напівматовий ламінат. Ламінат з фаскою може бути лише односмуговим, оскільки саме такий дизайн може правильно виявити фаску, але ширина смуги може бути різною. Буває ламінат із фаскою вузький та широкий. До вузьких відноситься ламінат із шириною смуги 120 – 160 мм, широкий ламінат має ширину смуги 180 – 280 мм.
Фірми виробники ламінату з фаскою
Тепер розберемося якісь виробники випускають ламінат з фаскою і у кого найкращий ламінат.
Ми вже говорили, що ламінат із фаскою досить складний у виробництві матеріал, а тому бути дешевим він не може. Тим більше, що, крім краси, ламінат повинен давати і практичність. Тому виробляти кращий та якісний ламінат з фаскою можуть лише бренди з гарною репутацією, відомі у світі та з високим рейтингом. До таких відносяться німецькі фірми ламінату Krono Original, Classen, Kronotex, французький виробник ламінату Alsapan, австирійський Kaindl або польська фірма Kronopol зі швейцарським корінням.
Ціни на ламінат з фаскою
Ламінат із фаскою можна купити за ціною від 400 до 1800 гривень за квадратний метр. Ламінат з 2 фасками та з чотиристоронньою фаскою стоїть практично однаково, також не відбивається на вартості та вид фаски, V образна або U образна. Найбільше вартості відбивається якість ламінату та її характеристики. Так, найдорожчим буде ламінат вироблений у Європейській країні, водостійкий, з фаскою, що ламінує. Тут потрібно відзначити, що є ламінат з оптичною фаскою, якщо в дизайні потрібно лише підкреслити шов ламінату, без того щоб мати реальну фаску. Ламінат з оптичною фаскою має рівний край, який лише забарвлюється у темніший або світліший колір. Такий ламінат продається як звичайний, дешевше, але виглядає дорожче.
Який ламінат вибрати з фаскою або без, всі за і проти
Головна відмінність між ламінатом із фаскою та звичайним ламінатом власне сама фаска, будь-який ламінат із фаскою прослужить далі ніж без неї. Перевагою ламінату з фаскою є його зовнішній вигляд, фаска надає підлозі більше солідності та дорожнечі, підлога нагадує дорогу паркетну дошку з натуральної деревини. У класичного ламінату основним мінусом є лущення кромки через те, що в місці стику закінчується захисна плівка і будь-який удар призводить до відколювання захисної поверхні. У ламінату з фаскою захисне покриття заходить усередину фаски, тому сколів на стику не буде. Багато хто переживає, що у фасці накопичуватиметься сміття, пил і бруд. Насправді сильного забруднення не буде, а ті крихти, які потраплять у фаску, легко витягуються віником або пилососом.
Є у ламінату з фаскою та недоліки, крім високої ціни, головні проблеми виникають від неправильної експлуатації. Наприклад, якщо ви вибрали дешевий ламінат з фаскою та почали мити його миючим пилососом, згодом може почати розсипатися покриття фаски та ламінат втратить свій зовнішній вигляд. Тут важливо, відповідально підходити до купівлі ламінату, або брати дорогий ламінат з фаскою, що ламінує, і мити його миючим пилососом, або брати дешевий ламінат, але при цьому ставиться до нього дбайливо. Багато хто робить монтаж системи теплої підлоги під ламінат, в цьому випадку немає відмінності який ламінат використовувати, з фаскою або без.
Чи варто купувати ламінат з фаскою чи ні і який ламінат краще підходить для кімнати вирішувати вам чи вашому дизайнеру, але стелити ламінат з фаскою в кімнаті квартири та будинку – важливо, це досить міцне та якісне покриття для підлоги.
Правила та особливості укладання ламінату з фаскою
Технологія правильного укладання ламінату з фаскою така сама, як і у звичайного ламінату, фаска йде по краю, тому завжди буде в місці стику смуг ламінату і укладання своїми руками не буде проблемою. Головне правило укладання ламінату, зробити міцну та рівну основу, на бетонній підлозі потрібно зробити якісну стяжку і правильно підібрати підкладку. Укладається ламінат з фаскою як і звичайний, замковим з’єднанням плаваючим способом. Можливих розкладок ламінату з фаскою по кімнаті всього три: вздовж довгої стіни, поперек та діагоналі.Якщо стелити ламінат вздовж кімнати, можна використовувати ламінат з 2-ма фасками і 4-ма, цим методом ми малюнком ламінату зменшуємо довжину стінки, роблячи кімнату зорово, наближеною до квадратної. А якщо використовувати вузький ламінат, то ефект буде ще помітнішим. Укладаючи ламінат упоперек довгої стіни, ви розтягуєте кімнату, якщо так і задумано, це цілком прийнятний спосіб. Укладаючи ламінат упоперек, бажано використовувати ламінат з чотиристоронньою фаскою та ширші смуги. Для укладання ламінату з фаскою по діагоналі краще використовувати вузький ламінат з чотиристоронньою фаскою, у такому варіанті підлога виглядатиме краще.
Як мити ламінат з фаскою
Експлуатувати ламінат з фаскою досить просто, якщо ви можете ставитися до нього дбайливо, то прибирання полягає лише в рідкому протиранні ламінату злегка змоченою ганчіркою на швабру. Можна також просто пропилососити ламінат, але бажано щоб на насадці був гумовий захист, щоб не подряпати покриття. Мити ламінат потрібно звичайною чистою зволоженою ганчіркою без хімії. Коли на ламінаті є сильне забруднення, то на цій ділянці можна використовувати миючі засоби на основі гелю або крему. Ламінат із фаскою досить практичний, бруд і пил легко витягаються з канавки, а сама поверхня ламінату добре захищена від втирання бруду в покриття, тому навіть на світлому ламінаті не залишатиметься помітних слідів.