м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

Маркет Підлоги

Багато покупців задаються питанням, як правильно вибрати підкладку під ламінат і навіщо ще щось укладати під це підлогове покриття? Насамперед давайте розберемося, яку роль відіграє підкладка і які властивості вона має мати. Гарна підкладка під ламінат:

  • компенсує невеликі нерівності основии, що полегшує укладання і продовжує термін служби ламінату;
  • гасить шум (наприклад, від кроків), створює звукоізоляцію приміщення;
  • зменшує тепловтрати, тобто виконує функцію теплоізоляції;
  • вбирає конденсат і мікрокраплі води, які з’являються на стяжці, захищаючи ламінат від впливу вологи.

Також бажано, щоб підкладка була міцною, стійкою до біологічних загроз, не давала усадку під час експлуатації і не створювала бульбашок.

Екструдований полістирол.

Більшість виробників ламінату та паркетної дошки лояльно ставляться до такого різновиду підкладок.

Екструдований полістирол – це найкраща підкладка під паркетну дошку або ламінат, якщо Ви хочете заощадити, не сильно втративши в якості. Така підкладка добре гасить «прохідний шум» і непогано «відбитий шум».

Також вона має хороші згладжувальні характеристики, усуваючи невеликі нерівності підлоги, не більш ніж 1.5-2 мм. Але врахуйте, якщо Ви будете використовувати підкладку завтовшки понад 3 мм, вона буде занадто м’якою. Так Ви штучно зробите підлогу нерівною, а осільки замки ламінату розраховані на розрив тільки по горизонтальній осі,
то підлога під час ходіння по ній буде згинатися. Як наслідок, замки ламінату дуже швидко вичерпають свій ресурс, і на стиках з’являться великі щілини, а також під час ходьби по ньому з’явиться скрип і «гуркотіння».

«Підводний камінь» у разі використання такої підкладки прихований у тому, що її часто купують, щоб згладити нерівності підлоги,
з чим вона непогано може впоратисчя. Але треба розуміти, що, якщо це не фірмова підкладка, то, отже, вона не пройшла випробування у виробника на можливість нормальної експлуатації на нерівних поверхнях. А отже, виробник має право відмовити у розгляді претензії, пов’язаної з несправністю замкових з’єднань.

Коркова підкладка.

Коркова підкладка – це, ймовірно, найкраща підкладка під ламінат та паркетну дошку. Основна її перевага – дивовижна стійкість до деформації.

Згадайте, як після відкорковування пляшки шампанского или вина корок з легкістю

повертає свою форму, навіть якщо він був затиснений у шийці пляшки кілька десятиліть.

Це, мабуть, єдина підкладка для ламінату або паркетної дошки, яка за весь термін експлуатації практично не втрачає своїх властивостей, хіба що максимум на 1-2%.

Також коркова підкладка має гарну щільність,
не даючи замкам підлогового покриття змогу передчасно вийти з ладу. Водночас, завдяки природній гнучкості, може приховувати незначні нерівності підлоги.

Також корок має низьку теплопровідність, а отже є гарним утеплювачем. Достатньо згадати, що колись корок з-під вина просували у ручки кришки від каструлі. І навіть коли каструля була дуже гарячою, кришку можна було зняти, тримаючись за корок.

До недоліків коркової підкладки належить те, що її не рекомендується використовувати на нерівній підлозі. Вирівнювальні можливості підкладки занадто малі, її можна використовувати тільки на нерівностях, рекомендованих виробниками ламінату та паркетної дошки. Це означає, що перепад по горизонтальній площині має бути не більш ніж 2 мм на 2 метри. У такий спосіб, коркову підкладку у жодному разі не можна розглядати як вирівнювальну.

Хвойна підкладка.

Вона виготовляється з хвойних деревних порід. Хвойна підкладка під ламінат має такі переваги:

  • стовідсоткова екологічність;
  • висока пористість, що дає можливість «дихати» покриттю;
  • високі звукоізоляційні властивості;
  • довговічність, збереження своїх характеристик і пропорцій упродовж 15 років і більше.

Недоліками хвойних матеріалів є схильність до цвілі у разі потрапляння вологи.

У цй статті ми перерахували найпопулярніші різновиди підкладок. Складно відповісти однозначно на питання: “Яка підкладка під ламінат або паркетну дошку найкраща?”

Роздумуючи над тим, яку підкладку використовувати під час укладання,
пам’ятайте про рекомендації виробника Вашого підлогового покриття, а також враховуйте рівність чистової підлоги і свої фінансові можливості.

x