м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

Маркет Підлоги

Ламінат традиційно використовується як покриття на підлогу. Але через його декоративні та технологічні властивості дизайнери почали його використовувати і для оформлення стін. Перш ніж ознайомити вас з технікою кріплення ламінату на стіну, пропонуємо ознайомитися з усіма перевагами і недоліками такого способу декорування, подивитися, який він має вигляд у дизайні різних кімнат, а також дізнатися, який ламінат можна застосовувати для оздоблення стін.

Декорування стін ламінатом: плюси й мінуси.

Фахівці зазначають, що в оздобленні стін ламінатом переваг набагато більше, ніж недоліків. Для наочності ми об’єднали їх у таблицю.

Переваги Недоліки
Екологічність – покриття не викликає алергій. Матеріал чутливий до температурних перепадів. Тому його не можна монтувати поблизу варильних панелей, радіаторів опалення та інших приладів обігрівання.
Має гарну стійкість до зношування, тому під час укладання на стіну покриття «не зношуватиметься». Під впливом постійної високої вологості може змінити свою геометрію, набрякнути і відшаруватися.
Великий вибір колірних відтінків і фактур. Декорування стін ламінатом вийде дорожче, ніж клеєння шпалер або фарбування.
Для укладання на стіну можна придбати найтонші моделі декорів, наприклад, підійде ламінат завтовшки 8 мм. Якщо панелі закріплюються клеєм на дефектній стіні,
обов’язково потрібно зробити об’ємні підготовчі роботи, ретельно вирівнявши поверхню.
Ламелями можна приховати навіть помітні дефекти і нерівності стін.
Зафіксувати панелі на стіні набагато простіше і швидше, ніж укласти його на підлогу.
Невибагливість у догляді. Для очищення дощок підійдуть стандартні побутові засоби.
Має чудові антистатичні характеристики і
практично не притягує пилові часточки.

 

Способи укладання ламінату на стіну.

Рішень, як укладати ламінат на стіну, безліч. Але вони визначаються не стільки способом укладання, скільки колірною гамою, технічними особливостями і текстурою дощок.

Декорувати стіни ламінатом можна як одного кольору, так і комбінуючи їх між собою, граючись переходами відтінків і геометрією укладання.

Закріпити можна у різних напрямках – горизонтально, вертикально, діагонально, зі зміщенням ламелей або шаховою дошкою. Варіанти обмежені лише фантазією дизайнера.

Різновиди ламінату за способом його кріплення:

  • Шпунтові. Принцип фіксації прихований у самій назві – панелі оснащені шпунтовим замком. Клей наноситься тільки на чорнову поверхню, у такий спосіб усувається його потрапляння на стики. Як наслідок – акуратніший вигляд змонтованого покриття. Чи можна укладати ламінат на стіни за допомогою інших засобів? Можна! Замість клею використовують настил або кляймери.
  • Клікові. Клікова система спрощує фіксацію ламелей на обрешіткунастил. Для укладання використовують клейові склади або кляймери. Встановлення починається з приєднання ламелей одна до одної під нахилом 20 градусів. Для закріплення замкового виступу на ламелі натискають до характерного клацання.

Перш ніж вибрати ламінат для декорування стін, враховуйте параметри кімнати і чорнові роботи з підготовки стін. Яким би компактним не був настил, він все одно вкраде простір. Якщо кімната маленька, простіше вирівняти стіни і посадити ламелі на клей.

Чим кріпити ламінат на стіну?

Основний плюс кляймерів – надійність фіксації. Скоба має спеціальні зубчики, які закріплюються у матеріалі і утримуються елементами кріплення. Кляймери підбирають згідно з параметрами дощок. Чим товща панель, то більше зусилля потрібно докласти для її утримання, отже – діаметр язичка кріплення має бути більший.

Клей для укладання випускають універсальний. Для обробки стін найчастіше беруть тонкий ламінат, тому підбирати для нього рідкі цвяхи, призначені для утримання масивних предметів, не потрібно. Також не підійде акриловий склад рідких цвяхів, який не можна використовувати за низьких температур.

Перелік необхідних інструментів.

Які саме інструменти будуть необхідні залежить від того, який ламінат ви вибрали. Але є стандартний перелік інструментів, які точно мають бути під рукою.

  • Відточений інструментарій, щоб різати дошки за розміром.

Річ у тім, що верхній шар панелі доволі крихкий і вразливий. Він легко кришиться під впливом тупого різального інструменту, і від цього страждає зовнішній вигляд покриття.

До того ж, через високу щільність стружкового шару, різати ламінат під кутом 45 градусів доволі важко.
Неакуратно виконані підготовчі роботи зіпсують зовнішній вигляд декорованої стіни. Вирішити проблему допоможуть додаткові декоративні деталі: куточки, Г-подібні профілі з полімерів або металу.

  • Киянка, щоб пристукувати панелі.

Вона чудово розподіляє навантаження від удару, запобігаючи розтріскуванню панелей.

Клейовий спосіб кріплення ламінату на стіну

Фіксація ламелей на клей вважається найбільш легкою. Але є один суттєвий мінус – складність демонтажу панелей, особливо, якщо ви хочете зберегти їхню цілісність.

Перед тим, як обробити ламінатом стіни, їх потрібно підготувати – усунути дефекти і нерівності.

Бетонну стіну вирівнюють шпаклівкою, на яку далі наносять шар ґрунтовки. Такий підхід гарантує максимальне зчеплення клею зі стіною.

Або за допомогою гіпсокартону. Він дає можливість приховати всі нерівності швидко і якісно. Водночас допустимі розбіжності рівнів не мають перевищувати 3 міліметри.

Процес монтажу нескладний – клей наноситься зигзагом на чорнову поверхню панелі і торець, після чого ламінат кріпиться на стіну. Щоб не було патьоків клею, їх відразу змивають губкою, змоченою у столовому оцті.

Каркасний метод кріплення ламінату на стіну

Фіксація дощок на конструкцію з деревини – трудомісткий процес, але ідеальний варіант для деформованих стін. Цей спосіб також підійде, якщо необхідно приховати інженерні комунікації, труби, електричну проводку.

Каркас для кріплення панелей зазвичай збирають з дерев’яних брусків. Для виконання настилу потрібні якісно висушені бруски, які пройшли обробку антисептиками. Замість дерев’яних фанер можна використовувати алюмінієві або пластикові профілі.

Відступивши невеликий проміжок від підлоги, встановлюють горизонтальну напрямну, оскільки класти ламінат на стіну починають з нижнього ряду. Від того, наскільки грамотно закріплений перший ряд панелей, залежить естетика і стабільність усього дизайнерського оформлення.

Конструкцію кріплять перпендикулярно до напрямку фіксації ламелей. Вертикальні напрямні фіксують на такій відстані, щоб було зручно кріпити ламінат на стіну. Зазвичай, крок становить половину довжини дощечки.

Для спрощення кріплення панелей пазом вгору на горизонтальний брус фіксують спеціальні тримачі. Кожен наступний ряд дощок встановлюється до нижнього за допомогою механізму “шип-паз” і фіксується скобами до вертикальної напрямної настилу. Щоб надати конструкції стабільність, стики покривають герметиком – його наносять на замковий виступ панелі.

Основне правило – дошки не можна встановлювати впритул до підлоги або стелі. Для ламінатних панелей характерне розширення у разі температурних перепадів. Простір у 1.5-2 см вбереже покриття від деформування.

Дотримучуюсь описаних правил, зробити монтаж на стіну можна і самостійно. Але деякі способи кріплення ламінату на стіну особливо складні, тому у разі самостійного монтажу доведеться витратити чимало часу, перш ніж зрозуміти всі особливості робіт. Тому краще з цим питанням звернутися до фахівців.

x