м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

м. Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Жовтнева, 79

Маркет Підлоги

Розміри ламінату: які бувають та від чого залежать?

Ламіноване покриття для підлоги використовують як в житлових, так і в комерційних приміщеннях. Даний матеріал чудово вписується  в інтер`єр, виглядає сучасно, стильно та практично, а різноманітність кольорів дозволяє підібрати ламінат під любий інтер`єр та дизайн.

Довжина ламінату

Більшість виробників ламінованої підлоги прийняли за стандарт параметри довжини ламелей від 1195 мм до 1380 мм. Слід зазначити, що ламінат такої довжини буде найпростіший та найшвидший в укладці, а також буде мінімальна кількість відрізків. Разом з тим, ринок ламінованої підлоги постійно розвивається, і зараз можна зустріти багато модельних рядів ламінату довжиною 1845 мм-2050 мм, серед виробників це німецькі  Kronotex , My Floor , My Style, Haro та бельгійський виробник Quick Step.

Ширина ламінату

Виробники ламінованої підлоги виготовляють дошки різної ширини.  Колекції постійно оновлюються, змінюється тон, малюнок, текстури, проте розміри зазвичай залишаються незмінними. Найбільш поширеними ширинами ламелі можна вважати наступні:

  • 185-195 мм – найбльш розповсюджені ширини, вважається стандарним розміром, зустрічаєтсья майже у всіх колекціях відомих виробників;
  • 122-155 мм – такі панелі прийнято рахувати вузькими, гармонійно виглядають у приміщеннях, невеликих за площею;
  • 220-370 мм – широкі планки, найменш розповсюджені та популярні у виробників ламінату, чудово вписуються в інтер`єри з просторими, великими кімнатами.

Товщина ламінату

Один із найважливіших критеріїв при виборі ламінованої підлоги є товщина ламінату. Слід відмітити, що товщина ламінату напряму впливає на основні експлуатаційні характеристики, а саме:

  • стійкість до навантаження при експлуатації;
  • звукоізоляція та звукопоглинання;
  • теплоізоляція та теплопровідність;
  • вологостійкість;
  • можливість приховати певні нерівності основи.

Найбільш розповсюдженими на ринку ламінованої підлоги можна вважати ламінат товщиною від 8 мм до 12 мм. Відразу слід зазначити, що необов`язково товщий ламінат завжди краще чим тонший, все залежить від того, де буде експлуатуватися, при якому навантаженні та в яких умовах.

Так, ламінат товщиною 8-10 мм буде оптимальним для використання в житлових приміщенням. При звичайному житловому використанні буде мати приблизно однакову зносостійку поверхню, в порівнянні з товщим ламінатом. Також однією із переваг тоншого ламінату, товщиною 8мм буде теплопровідність – при наявності систем теплої підлоги даний ламінат буде швидше прогріватися, в порівнянні з ламінатом 12 мм, що є особливо важливим, коли в приміщенні більше немає додаткових видів обігріву.

Ламінат товщиною 12 мм матиме більше переваг, порівняно з ламінатом товщиною 8-10мм. Основною перевагою такого ламінату буде більш масивніший та міцніший замок, що напряму впливає на стійкість до навантаження , та терміном експлуатації – загалом  до 35 років у житлових приміщеннях. Також перевагою 12 мм ламінату буде більша стійкість до вологи, за рахунок товстішої плити та масивнішого замка, якщо порівнювати з аналогічним ламінатом в товщині 8-10 мм.

Ще одним плюсом товстішого ламінату є можливість вийти в один рівень з іншим покриттям (плитка, паркетна дошка), що буває неможливо або неправильно технологічно з ламінатом 8 мм товщини. Для прикладу, потрібно укласти ламіновану підлогу в один рівень з плиткою, перепад з якою становить 18 мм – в такому разі рекомендовано ламінат 12 мм та 6мм підлкадка, замість ламінату товщиною 8мм та підкладки 10мм, де буде високий ризик прогинання підлоги з часом, та, відповідно, пошкодження замків ламінату.

 

x